САЩ победи Турция в контрола

Фабиан Джонсън вкара първия си гол за американския национален отбор по футбол, а Клинт Демпси оформи крайното 2:1 в контролен мач срещу Турция, игран в Ню Джърси.

Това беше и втората проверка на САЩ преди началото на Световното първенство в Бразилия 2014.

Тим Хауърд пази на вратата на американците в своя мач номер 99 с националния отбор, като с 54-ата си победа изпревари Кейси Келър в листата на най-много успехи за играч под рамката, посочва БТА.

За това помогна най-вече първото международно попадение на Джонсън, който получи пас от Брадли и откри резултата в 26-та минута.

Демпси удвои аванса на домакините през втората част, а Селчук Инан оформи крайния резултат от дузпа в заключителните минути на мача.

САЩ е в група G на Световното първенство, където ще играе срещу Германия, Португалия и Гана.