САЩ победи Канада след продължения

Благодарение на попадението на капитана Джак Джонсън в допълнителното време САЩ се наложи с 5:4 след продължение над големия съперник Канада в среща от група А на Световното първенство по хокей на лед. Това е втора победа за американците, които на старта размазаха със 7:2 Франция, а Канада пък спечели трудно с 3:2 срещу Словакия, информира БТА.

Водачеството в резултата се сменяше няколко пъти в течение на срещата, като крайното 4:4 беше фиксирано 99 секунди преди края от канадското крило Дънкан Кийт. При числено превъзходство в продължението обаче Джонсън, който играе като защитник в Калъмбъс Блу Джакетс, донесе победата на янките. Той получи пас от Джон Таварес и заби своето второ попадение в срещата. На Световно първенство това е едва втора победа за САЩ над Канада от 1985-а година насам.

Също в тази група Швейцария размаза Казахстан с 5:1, като капитанът Марк Щрайт вкара два гола и подаде за още един. Роман Савченко заби почетното попадение за Казахстан.

В група В Русия разгроми с 5:2 (0:1, 2:0, 3:1) Латвия, но треньорът на руснаците Зинтула Билялетдинов не остана доволен от представянето и заяви, че отдава това на притеснението от първия мач. Два гола вкара звездата Евгений Малкин, а гол и асистенция записа капитанът Иля Никулин. Два пъти за Латния пък вкара Микс Индрашис.

В дербито на тази група Швеция отнесе Чехия с 4:1 (1:0,1:0,2:1) и записа втора поредна победа. Резултатът не отговаря на показаното на леда, а 13-те хиляди зрители в залата в Стокхолм се оказаха важната част към победата на своите. Още в 2:42 Йохан Францен откри резултата, а 50 секунди след началото на втората част Никлас Кронвал направи 2:0. Чехите върнаха един гол чрез Йежи Петрузалек в началото на третата част, но Йеспер Лундквист и Никлас Персон добавиха нови два гола за крайното 4:1.