САЩ излезе на второ място в Група А на Световната лига

снимка: fivb.org

Олимпийският шампион и победител в Световната лига от 2008-ма година САЩ срази с 3:1 Полша във втория мач по между им от четвъртия кръг на турнира. За час и 51 минути „янките" наложиха волята си след 25:21, 15:25, 25:18 и 25:22 в „Сиърс Сентър Арина" пред 6 000 зрители.

Така американците са на втора позиция в Група А с 15 точки - на три зад лидера Бразилия и с три пред Полша, която обаче автоматично ще получи право да играе във Финалната шестица като домакин. Четвъртият в подреждането Пуерто Рико започна от 16:00 часа мача си срещу световния шампион „селесао" с Сао Пауло и все още е без актив.

Матю Андерсън поведе своите съотборници към победата, като стана топреализатор на срещата с 20 точки, дошли след 16 успешни атаки, три блокади и ас. С 10 се отчете капитанът Уилям Приди, а девет добави Клейтън Стенли.

Збиниев Бартман за пореден път бе над всички в състава на „дружина полска" с 19 точки, а Пьотър Новаковски също се представи на ниво и отбеляза 15. Бартош Курек обаче не бе на обичайното си ниво и регистрира едва десетточков актив, което се отрази на представянето на европейския шампион.

Рано сутринта в мач от Група С Аржентина надигра Португалия с 3:1 и продължава да бъде убедителен лидер в класирането със 17 точки и мач по-малко от втория Сърбия, който има 13 пункта. Финландия остана на трето място с осем точки, а иберийците са на последна позиция със седем.