Сари: Вратарят на Сити е най-опасният им играч, развали схемата ни

снимка: twitter.com

Мениджърът на Наполи Маурицио Сари пренебрегна атаката на Манчестър Сити и определи вратаря Едерсон за най-опасния футболист на "гражданите". Според италианския специалист бразилецът е разбил цялата концепция за игра на неаполитанците в първия мач помежду им в Шампионската лига, който Сити спечели с 2:1 като домакин. Тази вечер (сряда) Наполи приема на своя "Сан Паоло" тима на Пеп Гуардиола и ще се надява на победа, защото се намира на незавидното 3-о място в групата с 3 пункта на сметката си.

"Трябва да се опитаме да затрудним Манчестър Сити, защото може да получим няколко гола до 30-ата минута. Имат нападение, което вкарва ужасно много голове в първите минути на мачовете.

Едерсон е най-опасният им играч. Говоря съвсем сериозно. Той не пропусна нито една топка в първия мач и завърши с 50 паса. Всичко това нарушава концепцията ни за дълбока преса. Никой досега не ни го бе причинявал, но и те не са непобедими", заяви треньорът на Наполи.