Сарагоса и Гранада не излъчиха победител в опашкарско дерби

снимка: realzaragoza.com

Сарагоса и Гранада не успяха да се победят в последния мач от 27-ия кръг в Примера Дивисион и завършиха при нулево равенство.

Двубоят противопостави 16-ия и 17-ия в подреждането на испанския шампионат, а двата тима не предложиха особено зрелище на "Ла Ромареда" и поделиха точките.

Така Сарагоса записа 11-ти пореден мач без победа, като арагонци не познават вкуса на успеха от 9-ти януари насам, когато се наложиха с 2:0 при домакинството си на Леванте. Точката днес оформи актива на тима на Маноло Хименес на 26 пункта, с който те запазиха досегашната си позиция в таблицата.

Опонентите от Гранада пък имат само точка в повече от Сарагоса и също остават на 16-то място, въпреки че днес прекъснаха негативната серия от три поредни поражения в Примера.

През първите 45 минути гостите имаха преимущество. Те владееха повече топката и създадоха по-опасните положения. Още в 3-та минута удар на Одион Игало с глава след центриране от корнер премина на сантиметри в ляво от гредата на вратата на Лео Франко. В 19-та минута още един изстрел с глава на Игало този път срещна гредата и само късметът спаси домакините от гол.

Най-опасното положение за тях дойде в 34-та минута, когато Кристиян Сапунаро намери Рубен Рочина пред дъгата на наказателното поле на Гранда, но топовният шут на полузащитника на Сарагоса премина вдясно от вратата.

През втората част двата тима заиграха много предпазливо и влагаха повече усилия в това да не получат гол, отколкото да отбележат. Логично качествените атаки към двете врати рязко спаднаха.

Все пак домакините бяха по-настоятелният тим. В 66-та минута Рочина центрира топката от фаул, Диего Майнц от състава на гостите отигра с глава и без малко да си вкара ефектен автогол, но добрата намеса на вратаря Тоньо запази вратата му суха.

10 минути по-късно Елдер Пощига намери резервата Стефан Бабович пред наказателното поле и сърбинът пробва със силен удар да разпечата Тоньо, но и той не сполучи.

Гранада пък откровено игра с мисълта за равенството и в крайна сметка успя да го постигне.