Сара Атар стана първата лекоатлетка от Саудитска Арабия, участвала на Олимпийски игри

Сара Атар стана първата жена от Саудитска Арабия, която участва в състезание по лека атлетика на Олимпийски игри в историята.

С бяла забрадка на главата 19-годишната Атар стартира в шеста квалификационна серия в бягането на 800 метра.

Тя финишира последна за 2:44.95 минути, на почти 44 секунди зад победителката Джанет Джепкосгей Бусиеней (Кения). Атар беше приветствана бурно от публиката на финалната права.

В края на миналата седмица състезателката по джудо Войджан Шахеркани стана първата жена от Саудитска Арабия, която участва на Олимпиада, припомня БТА. На 3 август 16-годишната Шахеркани отпадна в първия кръг в категория над 78 килограма.