Санта Крус напуска Манчестър Сити през януари, мечтае за Примера

галерия:

Парагвайският таран на Манчестър Сити Роке Санта Крус призна, че дните му като футболист на "гражданите" вече са преброени.

 

Таранът бе закупен от предишния мениджър Марк Хюз, който брои за него 17.5 милиона паунда на Блекбърн през лятото на миналата година. През този сезон обаче, Санта Крус попадна само един път в сметките на Роберто Манчини, което и явно предопределя съдбата му като футболист на клуба.

 

"Да имаш конкуренция за титулярното място е страхотно, но аз се трудя здраво всеки ден, като въпреки това не попадам в състава", оплака се Санта Крус. "Не получавам нужното игрово време, за да докажа качествата си, като мой приоритет е да напусна през януари".

 

Парагваецът пък от своя страна не пропусна да разкрие, че голямата му цел е в най-близко бъдеще да заиграе в испанската Примера Дивисион, което сам определи като "мечтата на повечето южноамериканци".

 

"Аз съм на 29 години, като се надявам да изпълня целта си и да заиграя в Испания. Това е мечтата на повечето футболисти от Южна Америка, като се надявам, че тя ще стане реалност за мен", обясни бившият нападател на Байерн.