Санта Фе на полуфинал за Копа Либертадорес

Нападателят Джеферсон Куеро вкара великолепен гол с прехвърлящ удар при победата на Индепендиенте Санта Фе с 2:0 над Реал Харкиласо, с което колумбийците се класираха на полуфинал в турнира Копа Либертадорес.

Отборът от Санта Фе, който за последно игра на полуфинал в турнира през 1961 година, спечели общия двубой между двата тима с 5:1.

Куеро успя да изненада стража на перуанците Диего Каранса с хубав гол от 25 метра още в 7-ата минута на мача, а Джон Валенсия добави второто попадение в 66-ата, с което реши окончателно мача в поза на Санта Фе.

Реал Харкиласо, създаден преди едва четири години, се класира изненадващо за четвъртфиналите, след като елиминира уругвайския гранд Насионал Монтевидео, посочва БТА.