Санкт Паули се подсили с бивш бранител на Арсенал и Фулъм

Скоро след привличането на бившия немски национал Жералд Асамоа, новакът в Първа Бундеслига Санкт Паули осъществи нов добър трансфер преди началото на следващия сезон.

 

Става въпрос за 27-годишния десен бранител Морис Волц, който изкара дълги години по английските футболни терени.

 

Волц стартира професионалната си кариера в лондонския Арсенал през 2000 г., а в последствие защитава цветовете на Уимбълдън, Фулъм и Ипсуич. Контрактът му с "котиджърс" обаче изтече още миналото лято, поради което той бе свободен сам да реши бъдещето си.

 

"Сигурен съм, че Санкт Паули ми пасва като клуб, както и аз пасвам на Санкт Паули", коментира 27-годишният защитник пред официалния сайт на клуба.

 

За младежкия национален отбор на Германия Волц има записани 20 срещи.