Сандро Кортезе все по-близо до титлата в клас Moto3

Сандро Кортезе спечели старта от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас Moto3 в Сан Марино, информира БТА.

Германският пилот на Ред Бул КТМ завъртя 23-те обиколки на пистата "Мизано Адриатико" с време 40:22.100 минути, с което се доближи до титлата от сезон 2012.

На второ място, с 0.467 секунди изоставане, беше Луис Салом, чийто финален натиск не беше достатъчен в битката срещу лидера в генералното класиране.

Така Кортезе увеличи аванса си срещу втория Маверик Винялес на 46 точки, а Салом, пилот на Калекс КТМ е трети в подреждането с допълнителни десет пункта пасив.

Винялес имаше шанс да се доближи до Кортезе в генералното класиране, но лошият старт в Сан Марино погуби и последните му надежди за титла. Пилотът на ФТР Хонда завърши пети.