Санчес очаквано стана играч на мача Чили - Австралия

Нападателят на Чили и на Барселона Алексис Санчес беше определен за играч на мача срещу Австралия.

Санчес вкара първото попадение за страната си при успеха на старта на група В с 3:1 над Австралия, като откри резултата в 12-ата минута.

Следващата среща на Чили е на 18-и юни с Испания. Основната мисъл на много играчи на Световното първенство по футбол е как да вкарат гол, коментира Санчес, който след първото попадение подаде и на Хорхе Валдивия за второто.

"Нашите два бързи гола се оказаха необходимата стена, с която спряхме австралийците с опита им да се върнат в мача през второто полувреме. Щастлив съм от попадението и от победата, но е време да мислим за мача с Испания, защото той ще бъде много, много тежък.

В техните редици имам доста приятели, което прави срещата с особен заряд. Ако треньорът ни има нужда, ще му кажа някои тънкости за испанския отбор, коментира още Алексис Санчес, цитиран от БТА.