Сан Лоренсо взе аванс пред Коринтианс

Аржентинският Сан Лоренсо, който завърши на първо място в есенния етап от местното футболно първенство, се наложи с 1:0 над бразилския шампион Крузейро като домакин в първи четвъртфинален мач от Копа Либертадорес.

Сблъсъкът на "Педро Бидегаин" беше изключително оспорван, но аржентинският първенец съумя да вземе гол аванс срещу колегите си от Бразилия в 65-та минута, когато се разписа Сантяго Джентилети.

Полузащитникът Нестор Ортигоса центрира в наказателното поле на гостите от пряксвободен удар, а централният бранител Джентилети вкара с глава от центъра на наказателното поле на вратаря Фабио.

Реваншът е насрочен за 15 май на стадион "Говернадор Мегаляеш Пинто" в Бело Орисонте, Бразилия.

Парагвайският Насионал Асунсион също взе минимален аванс срещу аржентинския Арсенал Саранди.

Единственото попадение на стадион "Дефенсорес дел Чако" вкара Дерлис Оруе в 36-та минута.