Сан Лоренсо с първа Копа Либертадорес в историята си

снимка: БТА/XINHUA

Отборът на Сан Лоренсо спечели най-престижния южноамерикански футболен турнир Копа Либертадорес за първи път в историята си.

Аржентинският отбор се наложи във финалния мач реванш с 1:0 над Насионал (Парагвай) и завоюва трофея с общ резултат 2:1 от двете срещи.

Нестор Ортигоса вкара скъпоценния гол от дузпа преди почивката и донесе най-големия успех в 106-годишната история на клуба.

След равенството 1:1 в Асунсион преди седмица домакините от Сан Лоренсо бяха подложени на огромно напрежение от очакванията на публиката, но успяха да се справят и с повече характер да спечелят.

Всичко се реши в 36-ата минута, когато реферът отсъди дузпа за игра с ръка на защитника на Насионал Рамон Коронел. Ортигоса бе точен от бялата точка и хвърли в делириум над 40 000 зрители на препълнения стадион "Нуево Гасометро".

Това е 23-а купа в турнира, която печели аржентински отбор. Любопитно е, че за първи път от пет години купата не е притежание на тим от Бразилия, посочва БТА. Триумфът в Копа Либертадорес даде право на Сан Лоренсо на участие в световното клубно първенство през декември.