Сан Хосе и Питсбърг продължиха победните си серии в НХЛ

Брендън Мороу се отличи с два гола и асистенция при победата на Питсбърг над Флорида като гост с 3:1 в мач от първенството на НХЛ. За "пингвините" това бе четвърти пореден успех и общо 19-и в последните 21 срещи. Защитникът Крис Летанг също бе точен, а Бо Бенет направи две асистенции. Скоти Ъпшоул отбеляза първия си гол от 21-и март, а Якоб Маркстрьом направи 19 спасявания за Флорида.

Ерик Нистрьом и Алекс Чиасън се разписаха за успеха на Далас над Сан Хосе с 2:1, който е пета пореден за тима. Вратарят Ричърд Бахмън отрази 31 удара, а Далас се изкачи на осмото, последно място, даващо право на участие в плейофите в Западната конференция.

Фил Кесъл и Джей МакКлемънт записаха гол и асистенция при победата на Торонто над Монреал с 5:1. Тайлър Бозак, Лео Комаров и капитанът Дион Фанюф също бяха точни за Торонто, а Джеймс Раймър спаси 36 удара.

Защитникът Дан Джирарди се разписа в 3:11 минута на продължението, с което донесе успеха на Рейнджърс над Айлендърс с 1:0 в дербито на Ню Йорк. Вратарят Хенрик Лундквист отрази 29 шайби и записа първи мач без допуснат гол за сезона.

Джо Корво отбеляза гол в 9:36 минута на третата част за 3:2, а Каролина спечели срещу Бостън с 4:2. Загубата попречи на Бостън да си осигури предсрочно място в плейофите. 4:2 за "ураганите" направи Иржи Тлусти малко преди края на двубоя. Той се разписа и във втората част. Третият голмайстор за Каролина бе Джеф Скинър. Гостите допуснаха второ поредно поражение, а в този мач точни бяха Тайлър Сегин и Милан Лучич.

Вашингтон спечели срещу Тампа Бей с 6:5 след продължение. Майк Грийн донесе успеха на домакините с попадение 2:59 минута на добавеното време. Капитанът Александър Овечкин вкара 27-ия си гол за сезона и добави асистенция за победителите, който водят в Югоизточната дивизия.

С гол на Кристиан Ерхоф през третата част Бъфало се наложи над Филаделфия с 1:0. Вратарят Йонас Енрот направи 29 спасявания и записа трети мач в кариерата си без допуснат гол. Марк Летисту вкара решителна шайба при дузпите и донесе победата на Кълъмбъс с 3:2 катог ост на Минесота.

Лос Анджелис спечели срещу Анахайм с 2:1 с попадение при числено превъзходство 58 секунди преди края на втората третина на Майк Ричардс