Сан Антонио срази Маями като гост за пета поредна победа (ВИДЕО)

Сан Антонио Спърс записа изразителна победа над Маями Хийт със 119:101 в двубой от НБА, който се игра в зала "Американ Еърлайнс Арина" в Маями пред 20 000 зрители.

Маями имаше предимство само в първата четвърт, след което гостите доминираха на игрището във всичките останали части. За "шпорите" това е пета поредна победа в първенството. ЛаМаркъс Олдидж и Кауай Ленърд допринесоха за успеха съответно с 28 и 23 точки, а за домакините Дуейн Уейд вкара 20 точки.

В друга среща от Асоциацията Далас Маверикс загуби на свой терен от Юта Джаз със 119:121 след продължение. В допълнителните пет минути победата на "джазмените" осигури Гордън Хейуърд, който вкара кош с финалната сирена. Родни Хууд от тима на гостите завърши с 29 точки, а Чандлър Парсънс бе най-резултатен за Далас с 24 пункта.

Домакинско поражение претърпя и Ню Йорк Никс, който отстъпи пред Вашингтон Уизардс със 108:111. На домакините не им помогна дабъл-дабъл на Кармело Антъни (33 точки + 13 борби).

Милуоки Бъкс пък се наложи над гостуващия Бостън Селтикс със 112:111. С основен принос за успеха бе Грег Монро, автор на 29 точки и 12 борби.