Сан Антонио поведе на Оклахома във финала на Запад (видео)

Отборът на Сан Антонио Спърс се поздрави с домакинска победа със 101:98 над Оклахома Сити Тъндър в първия мач от финалната серия в Западната конференция на НБА.

Така "шпорите" остават непобедени в тазгодишните плейофи, като серията им от редовния сезон и елиминациите нарасна на 19 поредни победи, с което възпитаниците на Грег Попович изравниха постижението на Лос Анджелис Лейкърс от 2001 година.

Срещата бе много равностойна, като след първите две четвъртини гостите от Оклахома водеха с една точка - 47:46. Сан Антонио обаче успя да обърне нещата в своя полза с много силна последна част, в която Спърс направиха разлика от 12 точки - 39:27, за да се поздравят с крайната победа.

Най-полезен за успеха на "шпорите" бе Ману Джинобили с 26 точки, Тони Паркър добави 18 точки, 6 асистенции и 8 борби, а Тим Дънкан се отличи с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби.

За "гръмотевиците" най-резултатен бе Кевин Дюрант, който завърши мача с дабъл-дабъл от 27 точки и 10 борби. Джеймс Хардън се включи с 19 точки, а другите двама играчи на Оклахома, които завършиха срещата с двуцифрен точков актив бяха Ръсел Уестбрук - 17 т. и Дерек Фишър - 13 т.