Сан Антонио отново смачка Лейкърс, Коби не успя да помогне

Сан Антонио Спърс продължава с невероятното си представяне през втората половина от редовния сезон в НБА.

Отборът на Грег Попович изигра трети двубой срещу Лос Анджелис Лейкърс в последните няколко дни и подобно на предната среща разгроми своя съперник.

При завръщането на Коби Брайънт в състава на „езерняците" Тим Дънкън и компания се наложиха със 121:97 и показаха ясно, че в оставащите няколко срещи ще гонят не само първото място в Западната конференция, а и най-добри показатели в цялата лига.

Добрата новина за треньора на гостите беше, че след 7 пропуснати двубоя поради възпаление на пищяла на левия крак Коби Брайънт се завърна в игра и изглеждаше добре. Майк Браун го остави на терена през цялата първа част, за да може звездата да натрупа игрови минути и да влезе в ритъм. Черната Мамба записа почти 30 минути, в които записа 18 точки (7-12 точна стрелба), но не успя да помогне на своите съотборници и „езерняците" загубиха.

Това завърза доста борбата за третото място в Западната конференция. Засега Лейкърс държат ключовата позиция, но Коби Брайънт и компания имат тежък мач с Оклахома, а редовният сезон за тях приключва в Сакраменто. Двубоят със „гръмотевиците" е в неделя, а до този с „кралете" Л.А. ще има възможност да почине и да се подготви за плейфите, тъй като той е в четвъртък. Лошото е, че градският съперник Клипърс е само на победа от това да се изравни с „езерняците", а Мемфис изостава само на една загуба и дебне от 5-а позиция.

Първото полувреме на двубоя между Спърс и Лейкърс протече доста равностойно, като на почивката гостите падаха само с 4 точки. Третата четвърт обаче се оказа решителна за успеха на момчетата на Грег Попович. Те записаха 22 точки от бърза атака, а Тони Паркър и Ману Джинобили бяха неудържими, като французинът записа девет точки, а аржентинецът десет.

Частта приключи при резултат 35:21, а в началото на последната Спърс увеличи своя аванс и мачът беше решен.

Проблемите за Лейкърс дойдоха от позициите на плеймейкъра и центъра. Рамон Сешънс има проблеми с лявото рамо и преди този двубой бе записал едва 25 минути игра, а процентът му на стрелба и коефициентът му на полезно действие рязко спаднаха. Стийв Блейк трябваше да изиграе цялата трета четвърт, в която Тони Паркър го надигра тотално и в нападение, и в защита. Андрю Байнъм пък бе неузнаваем. Преди малко повече от седмица той записа рекордните в кариерата си 30 борби именно срещу Сан Антонио, но снощи овладя едва 2.

Триото Паркър-Джинобили-Дънкън записа невероятен мач, като и тримата завършиха с над 20 точки. Забележителното е, че и тримата записаха около 26 минути в мача. Към своите 20 точки френският плеймейкър записа и 10 асистенции.

За Лейкърс най-резултатен беше завърналият се Брайънт с 18 точки, Байнъм добави 17. Като цяло обаче „езерняците" не играха добре, като се има предвид какви мачове записаха момчетата на Майк Браун в отсъствието на Коби. Гасол и Пийс бяха голямо разочарование, а единствено Мат Барнс бе на ниво от скамейката, записвайки 11 точки и 5 борби.