Сан Антонио нанесе поредна загуба на Бостън, Маверикс спря Никс

Сан Антонио Спърс продължава с убедителното си представяне през новия сезон, след като тази нощ нанесе 6-а загуба на Бостън Селтикс, и то като гост в „ТД Гардън Арена" със 112:100.

Забележителното в случая е, че „шпорите" играха без двама от най-ценните си играчи - Стивън Джаксън и Кауай Ленърд, които пропуснаха срещата заради различни контузии.

Гостите доминираха в двубоя през по-голямата част от 48-те минути, но в последната четвърт Бостън успя да скъси своя дефицит до 6 точки след страхотна игра на Рейжон Рондо. Тогава Грег Попович се обърна към Тим Дънкън, който с два коша в заключителните минути уби интригата в срещата.

Тони Паркър беше най-резултатен за своя тим, след като завърши срещата с 26 точки и 6 асистенции, докато Тим Дънкън надигра Брендън Бас и Кевин Гарнет, финиширайки с 20 точки и цели 15 борби.

Рейжон Рондо записа 35-и пореден двубой с 10 или повече асистенции, като този път той направи 15 завършващи подавания, а към тях добави 22 точки. Пол Пиърс добави 18, а Бас 16, като цялата стартова 5-ица на Док Ривърс завърши с 10 или повече точки. Резервите обаче не показаха нужното ниво за победа.

Далас Маверикс пък нанесе второ поражение на най-добрия отбор на Изток Ню Йорк Никс, като в Тексас шампионът от 2011 спечели драматично със 114:111.

Домакините записаха много силно второ полувреме, но в края на срещата „бричовете" опитаха обрат, който беше дирижиран от Тайсън Чандлър и Кармело Антъни, но при резултат 112:111 и 5 секунди до края Мело не успя да реализира, зорко пазен от Шон Мериън.

За Далас О Джей Мейо реализира 27 точки, затвърждавайки силната си форма, докато Винс Картър се включи с 25 точки от резерваната скамейка само за 23 минути на полето. Колисън добави 19.

Мело Антъни вкара 23 за Никс, докато Чандлът записа дабъл-дабъл с 21 точки и 13 борби. Фелтън записа 18 и добави 11 асистенции, а Кид и Уолъс вкараха съответно 17 и 11.