Сампдория се завърна в зона Шампионска лига

Отборът на Сампдория прекъсна серията си от три поредни мача без победа в Серия А и отново се изкачи в зона Шампионска лигана италианския елит, след като днес тимът от Генуа спечели с 3:1 домакинството на Фиорентина в мач от 10-ия кръг.

В сряда Сампдория допусна първата си загуба за сезона и отстъпи при гостуването си на Интер, но днес футболистите на Синиша Михайлович се вдигнаха и зарадваха феновете си с хубав домакински успех.

Така Сампдория събра актив от 19 точки и изпревари Наполи в Топ 3 на първенството, като неаполитанците остават четвърти с 18 пункта. Фиорентина пък продължава с непостоянните си изяви през сезона, като "виолетовите" остават в средата на класирането с 13 спечелени точки до момента.

По-интересно на "Луиджи Ферарис" бе до почивката, когато резултатът бе 2:1 в полза на домакините, а аржентинският национал Серхио Ромеро се превърна в герой, спасявайки дузпа.

Преди това Самп вече бе открил резултата, след като Анджело Паломбо бе извел отбора си напред в резултата, също разписвайки се от единадесетметров наказателен удар. Алберто Акуилани фаулира Сориано в наказателното поле на Фиорентина, а Паломбо преодоля Нето, бележейки за 1:0.

Само няколко минути по-късно Фиорентина също получи правото да изпълнява дузпа. Авторът на първия гол Паломбо фаулира Кума Бабакар в пеналтерията на своя тим, което и доведе до сигнал за наказателен удар. Серхио Ромеро обаче демонстрира класа и спаси изстрела на Гонсало Родригес от бялата точка.

4122335

Две минути преди почивката Лука Ризо удвои аванса на Сампдория след чудесен пробив в половината на "Ла Фиола", а само две минути след това гостите се върнаха в срещата, благодарение на точния изстрел с глава на Стефан Савич.

След почивката воденият от Винченцо Монтела отбор опита да стигне поне до равенство, но вместо това флорентинци получиха и трети гол във вратата си. Крайното 3:1 оформи резервата Едер, който се разписа след самостоятелен рейд и лоша игра в защита на Фиорентина.