Сампдория превърна дебюта на Николай Михайлов в кошмар

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национален вратар Николай Михайлов няма да запомни с добро дебюта си за Верона, след като допусна четири гола в мрежата си при загубата на неговия Верона с 4:1 като гост на Сампдория в среща от 1/16-финалите за Купата на Италия.

Така тимът от Дженоа се класира за осминафиналите в надпреварата, където ще се изправи срещу Рома.

За последно Николай Михайлов пази в официален мач за предишния си отбор - Твенте през април. След това той получи контузия, а през лятото премина във Верона. През този период Ники игра за България, но за отбора от Града на Ромео и Жулиета това му бе първи официален мач.

Двубоят тръгна лошо за Михайлов и компания, като след 20 минути игра резултатът вече беше 2:0 за Сампдория. Джанлука Сансоне откри в 15’ със силен удар от точката на дузпата, а в 20’ исландският национал Биркир Бярнасон порази за втори път вратата на гостите.

Футболистите на Верона нямаха и късмет, защото точно преди първия гол Донадел нацели гредата, а до края на полувремето те пропуснаха още две - три отлични възможности.

Все пак гостите стигнаха до попадение във вратата на Сампдория в 63-ата минута, когато точен бе Самуеле Лонго. След това Верона натисна съперника си в опит да стигне до изравнително попадение.

Вместо това обаче “жълто-сините” допуснаха нов гол във вратата си. Това се случи в 82-ата минута, когато Ненад Кръстичич отне една топка в центъра и след страхотен самостоятелен пробив разстреля Николай Михайлов за трети път.

Дебютът на българския национал бе вгорчен още повече две минути преди края на редовното време, когато бразилският халф на домакините Ренан оформи крайното 4:1.

Така Верона отпадна от Купата а Италия и сега ще може да се съсредоточи върху мачовете си в Серия А, където заема 6-то място с 22 точки след 14 изиграни кръга.