Сампдория показа, че Рома не е готов за титла (ВИДЕО)

Сампдория се възползва от натоварения график на Рома и спечели с 2:0 гостуването си на стадион „Олимико“ с 2:0 в последен мач от 27-ия кръг на италианската Серия А. Тимът от Генуа се възползва по най-добрия начин от многото натруапни мачове на „вълците“ и с голове след почивката успя да ги надвие на собствения им стадион, с което до голяма степен предреши изхода в борбата за титлата.

По подобие на останалите италиански отбори в Лига Европа, Рома изпита сериозни трудности да се представи на ниво в Калчото непосредствено след двубоя си в евротурнирите.

Сампдория се възползва по най-добрия начин от сгъстения график на съперника си и го нокаутира с две отлични контраатаки след почивката. След невероятен карамбол в наказателното поле на домакините Лоренцо де Силвестри успя да промуши топката зад голлинията на вратата, пазена от Морган де Санктис и в 60-ата минута даде аванс на Самп.

Лукас Муриел в 78-ата минута майсторски завърши отлична контраатака на гостите от Генуа, като финтира бранител в наказателното поле и пласира изстрела си по прекрасен начин в далечния ъгъл на вратата – 0:2.

В 81-ата минута Сейду Кейта получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко, което предреши изхода на срещата.

Така Рома загуби дори на теория шансовете си да се пребори за титлата с Ювентус, като с 50 точки вече изостава на 14 от водача в класирането, но има само 1 аванс пред третия Лацио, който днес спечели с 2:0 гостуването си на Торино.

Сампдория с 45 пункта се изравни на 5-то място с Фиорентина и продължава битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите.