Сампдория отново доближи тройката в Серия А (ВИДЕО)

снимка: sampdoria.it

След три поредни двубоя без успех в италианската Серия А отборът на Сампдория най-накрая постигна победа в първенството, макар и с минималното 1:0 като домакин на един от борещите се за оцеляване тимове – Емполи.

Единственото попадение в срещата падна в 49-ата минута и бе дело на Едер, който по феноменален начин с едно докосване от около 20 метра в стил „падащ лист“ прати топката неспасяемо в левия ъгъл на вратата на гостите.

Едер получи подаване отляво от партньора си в атака Гонсало Бергесио – именно те двамата заедно със Стефано Окака Чука ще носят тежестта на авангарда на Сампдория до края на сезона, след като топ реализаторът Маноло Габиадини бе продаден на Наполи за 13 милиона евро.

Сампдория събра 30 точки и се възползва по най-добрия начин от загубата на Дженоа с 1:3 като гост на Интер в ранното неделно дерби. „Блучеркиати“-те се изравниха с Наполи на 4-ата позиция, като изостават с 1 пункт от третия Лацио, който по същото време днес завърши 2:2 в римското дерби срещу Рома.

По-късно Наполи приема Ювентус и има шанса да се изкачи еднолично на трето място, ако надделее над шампионите. Емполи е 15-ти с 18 точки.

Фиорентина продължи възходящото си представяне в последно време и се доближи само на 4 пункта до топ 3, като вече с 27 точки дели шестата позиция с Дженоа. „Виолетовите“ спечелиха с 4:3 домакинството си на Палермо в атрактивен мач от неделния следобед, оставяйки съперника си на 10-то място с 25 пункта.

Фиорентина поведе с 2:0 с голове на Паскуал и Басанта, но Куайсон с две бързи попадения в 59-ата и 61-ата минута възстанови равенството. Куадрадо в 64-ата върна аванса на домакините, а Хоакин в 74-ата направи 4:2, като Белоти от дузпа в 81-ата фиксира крайния резултат – 4:3.

Аталанта и Киево завършиха 1:1, Верона победи Парма с 3:1, а Каляри надви с 2:1 Чезена в други мачове от днес между тимовете от долната половина на таблицата.