Самоубийствено реми между Лацио и Верона за 3:3

Отборите на Лацио и Верона направиха невероятен мач завършил 3:3 като и двата отбора останаха с човек по-малко.

Точката за Лацио донесе Стефано Маури, който се разписа в даденото от съдията продължение на мача. Маури пропусна дузпа, но вкара при добавката. Въпреки това нарушението за дузпата срещu Миро Клозе бе много спорно и предизвика неприятни емоции след мача, като треньора на Верона налетя на своя колега Еди Рея.

Този мач бе много важен за двата отбора защото имат големи шансове за Лига Европа. След спечелената днес точка Лацио и Верона остават на 9-та позиция с еднакви точки, но само на 1 точка зад Милан и Парма, и на 2 точки от Торино.

Борбата в Серия А за Лига Европа стана много ожесточена последните два кръга след като от 5-то до 10-то място отборите са разпределени в 4 точки.

Двубоят на „Олимпико“ започна вихрено и Балде Кейта откри в 30-та минута. Отговорът на Верона не закъсня и седем минути по-късно Маркиньо с хубав диагонален удар изравни резултата.

Второто полувреме Лацио направи натиск и Сенад Лукич изведе своите след подаване на Кейта. Отговорът на Верона отново не закъсня и девет минути по-късно Итурбе бе изведен сам срещу вратаря и изравни резултата за 2:2.

В тези минути Верона бе по-опасният отбор след като Лацио само задържаше топката повече. Лука Тони няколко пъти пропусна сам срещу вратаря. Така се стигна до 83-та минута, когато резервата Ромуло се разписа за 2:3 и изведе гостите напред за първи път в мача.

Нервите на Лулич не издържаха и той си изпроси червен картон за грубо нарушение. В последната минута на мача съдията даде спорна дузпа за нарушение на Албертаци срещу Клозе в наказателното поле и получи червен картон. Стефано Маруи стреля във вратаря, но бе точен при добавката за крайното 3:3.