Само Роналдо и Агуеро са вкарали повече от нападател на Лион

снимка: olweb.fr

Пред 11 000 зрители отборът на Олимпик /Лион/ победи като  гост Евиан Тонон Гаяр с 3:2 в мач от 17-тия кръг на френското  футболно първенство и запази третото място във временното  класиране, на което е от 26-ти октомври.

Лидер е шампионът Пари Сен Жермен с 37 точки, следван от Олимпик /Марсилия/ - 35 точки и един мач по-малко, Олимпик /Лион/ - 33 точки, Сент Етиен - 32 точки, Бордо - 31 точки, и др.

От отбора на домакините от Евиан Тонон Гаяр се отличи  38-годишният ветеран Седрик Барбоза, който вкара два гола - в  28-та и в 64-та минута, единия от които със страхотно изпълнение от фаул.

Домакините поведоха с гола на Барбоза в 28-та минута,  но Ясин Бензиа изравни в 62-та минута. В 64-та минута ветеранът  Барбоза вкара втория си гол и Евиан поведе с 2:1. В 81-та минута Александър Лаказет изравни, а в 90 плюс 4 минути Лаказет  отбеляза победния гол от дузпа - 3:2 за Олимпик /Лион/.

С тези  два гола нападателят на лионци Лаказет излезе начело във  временното класиране на голмайсторите във френското футболно  първенство с 13 гола, следван от Андре-Пиер Жиняк /Олимпик  Марсилия/ - 11 гола, и др.

Sporta.bg посочва, че единствено Кристиано Роналдо с 23 гола и Серхио Агуеро с 14 попадения са се разписвали по-често от Лаказет в топ 5 първенствата на Европа.