Само Николай Михайлов продължава напред в Лига Европа

снимка: Guliver/Getty Images

Велизар Димитров влезе като резерва за своя Металург (Донецк) при загубата с 0:1 у дома от норвежкия Тромсьо на реванша от третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Поражението изхвърли украинците от турнира с общ резултат 1:2.

Димитров лекуваше контузия през миналата седмица и остана на скамейката за началото на мача, но се появи в игра в 72-а минута на мястото на Васил Прийма със задачата да усили атаката и Металург да търси изравнително попадение.

Усилията му обаче се оказаха недостатъчни и Металург загуби след попадение на Александър Прийович още в 9-а минута. Титуляр за Металург бе бившият голмайстор на ЦСКА Жуниор Мораес, но той не успя да помогне на своя тим и бе заменен малко след почивката.

Александър Тонев бе титуляр за полския Лех (Познан) при победата над АИК (Швеция). Българинът, който отбеляза победен гол за Лех в предишния кръг на Лига Европа, игра до 60-а минута, когато бе заменен от Бартош Бережински.

Малко след излизането на Тонев Лех отбеляза единствения гол в мача чрез Матеуш Мозджен. Въпреки победата, Лех отпадна от турнира с общ резултат 1:3.

Националният вратар Николай Михайлов не попадна в групата на Твенте при победата с 2:0 като гост на Млада Болеслав (Чехия). Холандският тим продължава в следващия кръг с общ резултат 4:0.

Попаденията на реванша за Твенте вкараха Чадли и Фер през първото полувреме. Така Николай Михайлов остава единственият български представител в турнира.