Само една квота за България от боксовата квалификация в Самсун

снимка: БГНЕС

България остана само с една квота от квалификацията в Самсун, след като световната шампионка Станимира Петрова от 14:00 ще играе финал в категория до 51 кг срещу олимпийската шампионка Никола Адамс.

Европейският шампион по бокс в категория до 52 кг Даниел Асенов не успя да спечели олимпийска квота от европейската квалификация в Самсун. В директна битка за място в Рио де Жанейро българинът загуби по точки от ирландеца Брендън Ъруин.

Двубоят беше много равностоен, но в крайна сметка 18-годишният Асенов отстъпи след 0:3 съдийски гласа (28:29, 28:29, 28:29). До квоти не успяха да се доберат Асенов, Тинко Банабаков (49 кг), Стефан Иванов (56 кг), Елиан Димитров (60 кг), Симеон Чамов (69 кг), Кристиан Димитров (91 кг), Петър Белберов (над 91 кг) и Светлана Каменова (60 кг).

Следващият шанс на българските боксьори за класиране на Рио 2016 ще е световната квалификация в Баку, Азербайджан 14-26 юни и за жените световното първенство от 19-27 май в Астана, Казахстан.