
Три български тенисистки влезнаха в основната схема на турнира на клей в Букурещ с награден фонд 10 000 долара. За съжаление единствено преминалата през квалификациите Десислава Младенова успя да преодолее първия кръг на състезанието. Поставените Далия Зафирова и Таня Германлиева отпаднаха.
Левичарката от София надигра участващата с „уайлд кард" Диана Марку от Румъния със 7:6(3), 6:1. На осминафиналите 985-ата в света Младенова очаква отново представителка на домакините. Това ще бъде или третата в схемата Кристина Станчу, или Патриция Киря.
Зафирова (на снимката) бе поставена под №5. Тя отстъпи на традиционно неудобната й съперница Аличе-Андрада Раду от Румъния след 6:4, 1:6, 0:6. Така 19-годишната столичанка записа четвърто поражение от Раду от също толкова срещи.
Осмата в схемата Таня Германлиева пък загуби от квалификантката Изабел Раписардо-Калво (Испания) с 1:6, 2:6.
Българските тенисистки паднаха и в турнира на двойки. Зафирова и Михаела Бузарнеску от Румъния бяха поставени под номер едно в схемата. Те бяха спечелили заедно титлата в Анталия. Но в Букурещ отстъпиха на местните Андрей и Гойня 6:7(5) 6:3 [10:4]. Загуба претърпя и дуетът Германлиева/Младенова, който падна от Каданту/Дамаскин (Румъния с 4:6, 4:6.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ