Само Борусия М от елитните отбори отпадна за Купата на Германия

Борусия Мьонхенгладбах стана единственият тим от първа Бундеслига, който отпадна във втория кръг на турнира за купата на Германия по футбол. Възпитаниците на Люсиен Фавр загубиха с 0:1 след продължения гостуването си на друг елитен тим Фортуна Дюселдорф.

Домакините можеха да стигнат до успеха още в редовното време, но Йенс Лангенеке не успя да преодолее Андре тер Щеген от дузпа в 85-ата минута. В седмата минута на първото продължение обаче бившият играч на гостите Нандо Рафаел беше точен и донесе успеха на Фортуна.

Лидерът в Бундеслигата Байерн Мюнхен разгроми гостуващия втородивизионен Кайзерслаутерн с 4:0. С по две попадения за баварците се отличиха Ариен Робен и Клаудио Писаро. От състава на гостите отсъстваше българския национал Илиян Мицански, който се възстановява от контузия.

С гол на Андре Шюрле в четвъртата минута на продълженията Байер Леверкузен продължава напред след 3:2 като гост на третодивизионния Арминия Билефелд. Друг елитен тим Хановер 96 се нуждаеше от дузпи, за да елиминира гостуващия втородивизионен Динамо Дрезден, информира БТА. Редовното време завърши 1:1 с попадения на Маме Диуф за домакините и Ромен Брежери в първия половин час.

При дузпите Рон-Роберт Цийлер отрази два удара от бялата точка на Антони Лосия и Микаел Поте и Хановер спечели с 4:3.

Българският нападател Валери Домовчийски остана на резервната скамейка при загубата на Дуисбург като гост на третодивизионния Карлсруе с 0:1. Денис Кемпе реализира единственото попадение с глава две минути преди края на мача.

Гостите завършиха мача с девет души след червени картони на капитана Горан Шукало в 80-ата минута и на вратаря Феликс Видвалд в самия край.