Саманта Стосър продължава успешно защитата на титлата си в Ню Йорк

Защитаващата титлата си Саманта Стосър сложи край на невероятното представяне на 18-годишната Лора Робсън на тазгодишното издание на US Open и я надви с 6:4, 6:4, класирайки се на четвъртфиналите на надпреварата.

Робсън отстрани Ким Клайстерс и На Ли по пътя си към място на осминафиналите, с което се превърна в първата британка от 1998 г. насам, достигала до тази фаза на турнир от Големия шлем, но силите не ѝ стигнаха да се противопостави на Стосър.

На четвъртфиналитеавстралийката ще се изправи срещу Виктория Азаренка.

Световната №1 продължава със страхотната си игра и днес прекърши съпротивта на Анна Татишвили, след като даде само четири гейма на грузинката, отстранявайки я след успех с 6-2 6-2.

Това ще бъде седма среща между Стосър и Азаренка, а до този момент Вика не само е спечелила всеки един от предишните им двубои, но дори не е загубила сет.

Мария Шарапова също се класира на четвъртфинал, след като се наложи с 6:1, 4:6, 6:4 над сънародничката си Надя Петрова.

Маша започна вдъхновено и спечели без особени трудности първия сет. След това обаче изгуби концентрация и позовли на съперничката си да изравни. След това на корта заваля дъжд и срещата бе прекъсната за повече от час, а след това победителката от тазгодишния Ролан Гарос се завърна преобразена и спечели решителния трети гейм.

На четвъртфиналите нейна противничка ще бъде Марион Бартоли, срещу която е спечелила всяка една от досегашните им три мача.

Французойката достигна до тази фаза на турнира, след като в четвърти кръг поднесе голямата изненада на вчерашния ден, достигайки до пълен обрат с 1-6 6-2 6-0 над шампионката от US Open сериите Петра Квитова.

Агниешка Радванска имаше шансове да се изкачи до номер 1 в света при спечелване на титлата от Откритото първенство на САЩ, но Роберта Винчи спря пътя ѝ още на осминафиналите.

28-годишната италианка никога досега не бе преодолявала осминафинал на състезание от Големия Шлем, но сега победи полякинята с 6:1, 6:4.

До този момент Винчи имаше четири поражения от четири срещи срещу Радванска, но тенденцията бе променена, а на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу партньорката си на двойки Сара Ерани.

Ерани надви със 7:6, 6:3 намиращата се в страхотна форма Анджелик Кребер и осигури на Италия представителка на полуфиналите на US Open за пръв път в откритата ера на тенис. Там победителката в сблъсъка Ерани - Винчи, ще се играе срещу спечелилата сблъсъка Серина Уилямс - Ана Иванович.

Вчера сръбкинята отстрани ракета номер едно на България Цветана Пиронкова след 6:0, 6:4, а Улямс не даде дори гейм на чехкинята Андреа Хлавачкова, разбивайки я с 6:0 и 6:0.