Саманта Стосър отпадна от Ролан Гарос

Финалистката от миналогодишното издание на Ролан Гарос Саманта Стосър (Австралия) изненадващо отпадна още в третия кръг на надпреварата. Австралийката претърпя загуба от Хисела Дулко (Аржентина) с 6:4, 1:6, 6:3 след два часа игра.

Дулко, която във втория кръг отстрани Цветана Пиронкова, започна ударно мача и поведе с 5:2. Стосър обаче успя да върне един пробив и доведе нещата до 5:4, но при втория си опит аржентинката успя да затвори сета.

През втория сет имаше само една тенисистка на корта и това бе Саманта Стосър, която даде само един гейм на противничката си, за да изравни резултата в сетовете.

Третият гейм също започна добре за австралийката, която успя да пробие сервиса на Дулко и поведе с 2:1. След това обаче последва сериозен спад в играта й и тя загуби следващите четири гейма и Дулко поведе с 5:2, принуждавайки Стосър да сервира за оставане в сета. Тя успя да задържи подаването си, но след това Дулко нямаше проблеми да затвори сета, а с това и мача.

На осминафиналите Хисела Дулко ще спори с победителката от мача между Марион Бартоли (Франция) и Юлия Гьоргес (Германия).