Сали Пиърсън се завърна победоносно на "Златен шпайк"

Олимпийската и световна шампионка на 100 метра с препятствия Сали Пиърсън от Австралия се пусна в първо голямо състезание след дълго лечение на травма, като спечели бягането в тази дисциплина на турнира по лека атлетика "Златен шпайк" в Острава.

Тя приключи първа с време 12.67 секунди, изпреварила с 0.35 секунди Луцие Скробакова от домакините. Андреа Блис от Ямайка е трета с 13.03.

Кирани Джеймс от Гранада спечели дългия спринт на 400 метра, като завърши с време 44.49 секунди, което е рекорд на турнира.

Джеймс се откъсна начело във финалните метри и остави зад себе си Уейн ван Найкерк от Република Южна Африка с време 45.09 и Павел Маслак от Чехия с 45.22. Предишният рекорд на турнира в тази дисциплина беше на Алберто Хуанторена от Куба през далечната 1976-а година- 44.70.

Sporta.bg припомня, че финалът на 100 метра беше спечелен от Асафа Пауъл, който трябваше да бяга два пъти, защото огранизаторите създадоха конфузна ситуация с отсъждане на фаулстарт.

Французинът Рено Лавиен спечели на овчарски скок с 5.92 метра въпреки проблемите с екипировката, а втори остава Ото Бьорн от Германия с 5.72. След края на състезанието Лавиен обясни, че неговият прът е бил задържан на летището в Прага и нямало как да пристигне навреме за скока, което наложило да търси на място опция.

На 10 000 метра при жените Тирунеш Дибаба (Етиопия)- трикратна олимпийска шампионка, показа страхотната си форма и завърши като победител с време 30 минути, 26.67 секунди, което е най-добро време през този сезон.

Гладис Чероно от Кения остана на 2-а позиция с 30:29.23 минути, а трета се класира Белайнеш Олджира от Кения с 30:31.44 минути.

"Мисля, че принципно мога и по-бързо, но имаше малко вятър, който ми попречи. От друга страна пейсмейкърът не поддържаше темпото, което исках аз.

Надявам се, че в Москва ще дам наистина най-доброто от себе си и ще си тръгна с медал от там", заяви Дибаба след края на състезанието.

Рускинята Елена Исинбаева обяви, че има намерение да се омъжва след края на сезона, а също така и да роди дете, но пък Игрите в Рио де жанейро през 2016-а остават нейна цел.

Тя спечели на овчарски скок с 4.78 метра- най-добро постижение за нея през този сезон, изпреварвайки олимпийската вицешампионка от Куба Ярисли Силва с 4.72, посочва БТА.