Сафин: Мъри е по-опасен от Федерер

снимка: theage.com.au

Руският тенисист Марат Сафин смята, че ракета номер едно на Великобритания Анди Мъри е по-опасен противник, от Роджър Федерер, срещу когото руснакът ще се изправи в третия кръг на турнира от Големия шлем Australian Open.

 

"Мъри играе изключително. Освен това, млади спортисти като него притежават повече хъс и увереност от мен и от другите от по-старата школа. Те играят на финали редовно и не се плашат от нищо. Това ги прави адски опасни противници", коментира победителят от Australian Open 2005 Марат Сафин.