Садио Мане отбеляза най-бързия хеттрик в историята на Висшата лига (ВИДЕО)

Срещата между Саутхямптън и Астън Вила от 37-ия кръг на Висшата лига завърши при резултат 6:1 за домакините.

"Светците" не се нуждаеха от много време, за да унищожат своя съперник и след 45 минути игра резултатът бе 5:1 в тяхна полза.

Интересното е, че първите три гола за домакините бяха отбелязани от Садио Мане, като този негов хеттрик е най-бързият в историята на Премиършип.

Рекордът му е за хеттрик отбелязан за само 2 минути и 56 секунди. Предишният рекорд бе дело на легендата на Ливърпул Роби Фаулър и бе поставен за време от 4 минути и 33 секунди.

Освен това Мане е и най-резултатният полузащитник във Висшата лига през този сезон. Като с днешните си 3 гола той вече има седем на своята сметка.

След като за едно полувреме "светците" нанизаха пет гола във вратата на гостите, срещата бе решена много преди своя край. Победата ги изкачи едно място напред (от седмо на шесто), като отборът на Роналд Куман измести Тотнъм с две точки преднина.

Това обаче е първият мач за този кръг от Висшата лига, което значи, че в 17:00 днес Тотнъм приема Хъл Сити и ако успее да победи, ще си върне шестата позиция, като ще има точка преднина пред Саутхямптън.

Победата е важна за Мане и компания, защото запазва шансовете им за място в зона Лига Европа. При гостите нещата не са никак "розови".

Кръг преди края те са само на четири точки от зоната на изпадащите и ако нещата за отборите на дъното се развият благоприятно, то "виланите" ще треперят и в последния ден на Премиършип.

Домакините сътвориха още един рекорд. За първи път в историята си те отбелязаха пет гола за едно полувреме в английското топ първенство.

Освен Мане за победата на "светците" принос имаха и Шейн Лонг, който се разписа на два пъти, както и Грациано Пеле, реализирайки последния шести гол.

За Астън Вила почетното попадение отбеляза Кристиян Бентеке.