Сабея призна: Имаме един гений и за щастие той е аржентинец

Алехандро Сабея за пореден път се изказа ласкаво за звездата на Аржентина Лионел Меси, показвайки радостта си, че нападателят е в неговия отбор.

Звездата на Барселона донесе втори пореден успех на своите, след като вкара изумителен гол във вратата на Иран за победата с 1:0, която класира "албиселесте" напред към фазата на елиминациите на Световно първенство 2014.

Сабея отчете факта, че Аржентина е имала повече чисти положения, но също така призна, че Меси е успял да спаси мача за своя тим.

"През първото полувреме имахме четири или пет чисти голови положения. През второто полувреме съперникът много ни усложни живота със своите контраатаки. Но с Меси всичко става възможно", коментира селекционерът.

"Искаме да подобрим играта си. Има много неща, за които трябва да се помисля и да се подобрят. Всички играчи, които бяха днес на терена, са допринесли за тази победа, но разбира се ние имаме един гений, който се нарича Меси. За щастие той е аржентинец.

Всеки би искал да има Меси, но ние сме тези, които го имат. Това беше един много труден мач, защото Иран игра страхотно. Но накрая никой не успя да спре Меси. Дори и двама вратари не можеха да спасят удара на Меси.

Разбира се, ние винаги искаме да спечелим, очевидно, така че ще се опитаме да намерим баланс в следващите мачове, но това не винаги е лесно", завърши наставникът.