Са Пинто: Нямаше да е справедливо Сити да продължи

Треньорът на Спортинг Лисабон Рикардо Са Пинто заяви след класирането на тима му за четвъртфиналите на Лига Европа, че играчите му ся вярвали, че могат да отстранят Манчестър Сити.

„Лъвовете" загубиха снощния осминафинал с 2:3 на „Итихад Стейдиъм", въпреки че водеха с 2:0 до почивката. С победата си с 1:0 от първия мач обаче Спортинг продължи в следващия кръг с общ резултат 3:3 и повече отбелязани голове на чужд терен.

„Ако не ни бяха вкарали гол в първите минути на второто полувреме, можехме да отбележим и трето попадение", отбеляза Са Пинто на пресконференция след мача.

„Знаехме, че ще ни натиснат, но съжалявам за първото полувреме, защото тогава играхме прекрасно.

Целта ни беше да преминем в следващата фаза и нямаше да бъде справедливо, ако не го бяхме направили.

Гледали сме съперника и преди и знаехме слабите им страни. Играчите разбраха какво трябва да направят и вярваха в успеха. Струва си да имаш вяра и това беше посланието, което се опитах да им отправя. Успяхме да спечелим уважението на футболна Европа."