С подвиквания „горчиво“ Славия се предаде на Пирин

Пирин постигна изключително ценна победа в битката си за оставане в А група, след като осъществи обрат от 0:1 до 2:1 през второто полувреме на гости на Славия в столицата. „Белите“ поведоха в резултата още в 12-ата минута чрез Борислав Балджийски, който бе изпуснат от защитата на Пирин в наказателното поле и с чудесен диагонален изстрел прониза мрежата на „орлетата“.

Пирин обаче прекъсна серията си от цели осем мача без успех в българския елит (започнала след 0:3 от Славия в последния кръг за 2015 година в Благоевград). Мартин Тошев с глава изравни за 1:1 в 57-ата минута след добро центриране отдясно и неадекватно поведение на защитата на домакините.

В 72-ата минута отново Тошев бе точен за 1:2, завършвайки отлична контраатака по лявото крило с изстрел от 12-13 метра. Така Пирин постигна първата си победа от разгрома с 4:0 над Черно море през есента, като „орлетата“ завършиха мача с човек по-малко, заради изгонването на Даниел Младенов в последната минута.

Феновете на Славия псуваха със скандирания любимците си в последния четвърт час, като се чуваха и викове „горчиво“, защото домакините изглеждаха доста по-зле през второто полувреме.

Славия остава на четвърта позиция с 39 точки – 3 по-малко от Берое, докато Пирин вече е с 21 и дръпна с 3 пункта пред последния Монтана.