С класика Ливърпул полетя към титлата

Ливърпул вече е №2 в класирането на Премиършип, след като мърсисайдци лесно стигнаха до победа с 3:0 като гост на Саутхямптън в мач от 28-ия кръг на първенството.

Луис Суарес беше най-добрият играч на терена, след като в 16' той даде аванс на своите, в средата на втората част осигури гол на полупразна врата на Стърлинг, а в края изработи дузпа, реализирана от Стивън Джерард.

Това беше и най-убедителното представяне на "червените" далеч от дома до момента, а с прекрасната си победа Ливърпул отново мечтае за титлата, като вече е на 2-о място в класирането.

След днешната издънка на Арсенал (0:1 от Стоук), двата отбора вече имат по 59 точки, но Ливърпул е с по-добра голова разлика от единия от конкурентите за титлата. Челси е с 4 точки пред двата тима, докато Манчестър Сити е на две зад тях, но и с два мача по-малко.

В самото начало съдията имаше право да отсъди дузпа в полза на домакините, след като Фланаган събори Лалана в наказателното поле, но не последва отсъдено нарушение. Като цяло в начални минути Ливърпул игра смутено, като "светците" имаха няколко добри атаки, но гол не последва.

Такъв обаче падна в 16', когато при бърза атака Суарес се опита да играе на двойно със Стъридж. Защитник успя да пресече, но топката се отбо в друг и отново се върна в Суарес, който безпроблемно успя да се разпише - 1:0 за Ливърпул с първата хубава атака за гостите.

Голът обаче въобще не притесни домакините, които продъжлиха да играят разнообразно в нападение, но пропуски на Лалана и Ламбърт провалиха опитите на тима да изравни.

През втората част "светците" свалиха леко оборотите в своята игра и това до голяма степен реши срещата. В 58' гостите стигнаха до втори и решаващ гол, след като Суарес финтира Ловрен и подаде топката към Стърлинг, който с първото си докосване реализира за 2:0.

Това буквално уби интригата в срещата, като и двата отбора просто доиграваха срещата. Все пак Ливърпул имаше няколко шанса да направи 3:0, но Стъридж и Суарес се надпреварваха да пропускат пред вратата на Боруц.

В крайна сметка гостите стигнаха до трети гол, след като Суарес напредна в наказателното поле и бе препънат. Така в 94' Стивън Джерард стреля в горния ляв ъгъл и оформи крайното 3:0.