С Казийски и Жеков щеше да ни е по-лесно, сигурен е Братоев

Капитанът на националния ни отбор по волейбол Владимир Николов сподели след двубоя с Русия, че началният удар се е оказал решаващ за превъзходството на нашия съперник днес.

България загуби с 1:3 от победителя в Световната лига за 2011-а година, като именно сервисите на противниковите волейболисти наклониха везните в полза на тима, воден от Алекно. Капитанът ни пък се включи успешно на няколко пъти, но и той не успя да помогне за осъществяването на обрата.

Освен това Николов най-вероятно изигра последните си минути с националния ни отбор, след като обяви преди няколко седмици, че в Лондон той ще сложи край на великата си кариера във волейболната селекция на България.

"Разликата в края се оказа началният удар", увери капитана, който с ас донесе победата в третия гейм.

„Те направиха няколко аса повече от нас, а ние не успяхме. Опитахме се да се защитаваме, но те сервираха много добре.

„Русия е много добър отбор и ние го знаехме преди мача. Не намерихме сили, за да спрем руския отбор", допълни той.

Разпределителят Георги Братоев пък е сигурен, че задачата на отбора срещу Русия е щяла да бъде по-лесна, ако Матей Казийски и Андрей Жеков бяха в отбора.

Именно липсата на посрещача се оказа в голяма тежест, тъй като във важните точки липсваше неговата класа и опит в завършването на атаките, както и при изпълнението на начални удари. Братоев пък стана титуляр в състава именно след отказването на Андрей Жеков.

"Това, че бяхме без Матей Казийски и Андрей Жеков, е голям проблем за нас. Те са двама от най-добрите ни състезатели. Всички отбори се нуждаят от волейболисти като тях. За нас щеше да бъде по-лесно, ако те бяха тук", сподели той след двубоя.