С гол на Тунчев Заглембе продължава напред за Купата на Полша

снимка: zaglebie-lubin.pl

Отборът на Заглембе (Любин) победи гостуващия Полония (Варшава) с 2:1 в осминафинална среща от турнира за Купата на Полша и така домакините от Любин се класираха за четвъртфиналите в  надпреварата. Българският защитник Александър Тунчев беше титуляр за Заглебие, като отбеляза и победното попадение за своя отбор.

Тунчев, който игра цял мач в центъра на отбраната заедно с друг българин Павел Виданов, се разписа в началото на второто полувреме.

В 53-ата минута вратарят на столичани Доминик Будзински увисна след центриране в наказателното поле, Даниел Голебевски не успя да изчисти добре, а при настаналото разбъркване Тунчев беше най-съобразителен и отблизо прати топката в горния десен ъгъл, оформяйки крайното 2:1.

Заглембе откри резултата чрез чешкия нападател Михал Пападопулос в 41-ата минута, но секунди преди почивката Павел Вшолек изравни.