С две асистенции на Меси, Аржентина отнесе Нигерия с 3:1 (видео)

Отборът на Аржентина победи с 3:1 в контрола тима на Нигерия. Срещата се игра пред огромен интерес в Бангладеш.

Лео Меси започна титуляр за радост на трибуните и остана цял мач на терена, като се отчете с две асистенции. В нападение за „гаучосите" стартираха също Анхел Ди Мария и Гонзало Игуаин.

Именно последните двама в разстояние на две минути отбелязаха първите два гола. В 25-та минута Меси намери с хубав пас пред наказателното поле Игуаин, който нахли и с премерен удар откри резултата. Само две минути по-късно след перфектен пробив Меси намери Ди Мария, който покачи на 2:0.

В началото на втората част Нигерия успя да върне един гол чрез Обаси, който се разписа от близо. В 66-та минута след разбъркване в наказателното поле на Нигерия, Елдерсон си вкара автогол за крайното 3:1.

Следващите две контроли на Аржентина са срещу Бразилия на 14 и 28 септември, като двата тима ще изиграят неофициално двубоите и ще разчитат само на играчи от вътрешните първенства. Иначе Аржентина стартира другия месец квалификациите за Мондиал 2014 срещу тима на Чили.