С два гола на Суарес Барселона схруска Ривър Плейт (ВИДЕО)

Отборът на Барселона завоюва без особени проблеми петия си трофей за сезона, след като победи с 3:0 Ривър Плейт във финала на Световното клубно първенство, което тази година се игра в Япония. Това бе трета титла от тази надпревара за Барса.

С два гола се отличи Луис Суарес, а един добави и суперзвездата Лионел Меси. През първата част играта бе доста равностойна, като аржентинците опитваха да пресират, но така и не стигнаха до чисто положение. През вторите 45 минути европейските клубни шампиони бяха пълни господари на терена и нямаха особени проблеми да спечелят срещата. Те обаче могат да съжаляват и за многото пропуснати положения, с които можеха да направят победата си доста по-изразителна.

Срещата започна по-добре за Ривър Плейт, като аржентинците пресираха дълбоко противника си и използваха всяка възможност за организиране на контра атака. Точно на такава станахме свидетели в 7', когато Меркадо бе изведен по дясното крило и центрира в наказателното поле, но Пике внимаваше и изчисти току пред Понцио.

В 11-та минута и каталунците бяха близко до откриване на резултата. Иниеста изведе добре Меси в наказателното поле, като суперзвездата на тима остана очи в очи с Бароверо. Изстрелът на Лео Меси бе насочен към десния ъгъл, но стражът на Ривър Плейт внимаваше и с прекрасен рефлекс изби коварния удар, за което бе поздравен от невярващия Меси.

До 30' голове не паднаха, но и положенията липсваха. Играчите на Марсело Гайардо бяха доста по-груби в опитите си да отнемат топката, като това доведе и до няколко спречквания между футболисти на двата отбора.

Добра атака на каталунците обаче матира защитата на Ривър Плейт 10 минути преди почивката. Алвес центрира в наказателното поле, където Неймар свали с глава към Меси, който бе изпуснат от централната двойка защитници и без проблеми откри резултата - 1:0.

Втората част започна прекрасно за каталунците и 7' след подновяването на играта те поведоха в резултата с 2:0. Бускетс изведе прекрасно Суарес в половината на "домакините" и уругваецът напредна, след което с прецизен удар покачи резултата на 2:0.

Постепенно играчите на Луис Енрике станаха пълни господари на терена и атакуваха постоянно вратата на аржентинците. Неймар проби от дясно в 68' и центрира прецизно към Суарес, който с глава прати топката в обратния ъгъл и със своя пети гол в два мача покачи резултата на 3:0.

В 75' минута Лукас Аларио получи добро центриране в наказателното поле и с глава насочи топката, но Браво внимаваше и изби в корнер, след който не последва нищо интересно.

До края на срещата европейският клубен шампион пропусна още куп чисти положения, с които можеше да направи победата си доста по-изразителна.

Луис Енрике бе избрал да започне срещата с Браво, Алвес, Масчерано, Пике, Алба, Иниеста, Бускетс, Ракитич, Неймар, Суарес и Меси.

За символичните домакини на терена излезнаха Бароверо, Майдана, Баланта, Краневитер, Мора, Санчез, Аларио, Виудез, Ванджиони, Понцио и Меркадо.