С два гола на Платини ЦСКА развали празника на Рот Вайс

Тимът на ЦСКА постигна нов успех по време на предсезонните си контроли, вгорчавайки празника на германския Рот-Вайс Есен. "Червените" спечелиха с 2:0 сблъсъка на "Георг Мелкех Щадион" в Есен, а домакините от Рот Вайс направиха официално представяне на отбора си за следващия сезон. Приятелската среща пък бе наблюдавана от около 6000 души.

И двете попадения за българския тим бяха дело на бразилския нападател Мишел Платини, който се разписа по веднъж във всяко едно от двете полувремена. Това бе и втора контрола на ЦСКА за по-малко от 24 часа, след като снощи "армейците" излязоха срещу полския Краковия. Двубоят обаче бе прекратен от Милен Радуканов десетина минути преди края.

Наставникът на ЦСКА заложи на следните единадесет футболисти за днешния спаринг с Рот-Вайс. На вратата бе Макенджиев, а пред него действаха полевите футболисти - Дечев, Попов, Стоянов, Трифонов, Янчев, Галчев, Делев, Зику, Нелсън и Платини. През втората част на терена се появиха Павел Виданов, Адемар, Костов, Живец и дошлият на проби парагваец Джони Кабрера, който игра и вчера срещу Краковия.

"Червените" завършиха срещата и с човек по-малко, след като Грегъри Нелсън бе изгонен от игра за втори жълт картон в началото на второто полувреме. Халфът си навлече гнева на публиката, след като през първите 45 минути контузи футболист на домакините, а в 52' бе пратен под душовете за грубо влизане в краката на друг.

Мачът в Есен започна по страхотен начин за ЦСКА, след като българите излязоха напред в резултата след само пет минути игра. Нелсън се пребори за една топка и навлезе в наказателното поле на Рот Вайс, след което комбинира с Платини. Бразилецът бе точен и не остави шансове на вратаря Ламчик - 0:1. До края на полувремето пред домакините също се отвориха някои добри възможности за отбелязване на попадение, като особено нестабилен в отбрана бе националът Костадин Стоянов. Защитникът дори прикани на няколко пъти Милен Радуканов да го замени, като това все пак се случи малко преди почивката, когато на терена влезе парагваецът Кабрера.

През втората част ЦСКА отново демонстрира по-добра ефективност в атака, макар и с 10 души след изгонването на Грегъри Нелсън седем минути след почивката. В 59' резултатът в полза на българите бе удвоен. Капитанът Тодор Янчев намери Мишел Платини, който напредна с топка в краката и по хубав начин намери един от ъглите на Ламчик за 0:2.

До края на двубоя домакините от Рот Вайс се опитаха да зарадват феновете си с поне един гол в мрежата на българите, но ЦСКА се отбраняваше добре. Макар и с човек по-малко, футболистите на Радуканов разиграваха спокойно топката и контролираха случващото се на терена. В даденото от съдията продължение Рот Вайс също остана с десет души, след като Шнайдер получи втори жълт картон. Това обаче вече бе без значение, тъй като всичко в срещата бе решено.