С човек по-малко Лион се измъкна срещу Ница и остана в зона ШЛ

Отборът на Лион измъкна равенство 1:1 като гост на Ница и запази предимството си пред Сент Етиен за място в Шампионската лига в мач от предпоследния 37 кръг във френската Лига 1. За домакините се разписа Дарио Цвитанич от дузпа в 47-та минута, а крайният резултат бе оформен от Клемен Грение в 76-та, 3 минути след като Лион остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Максим Гоналон.

Първото полувреме бе равностойно, но битката се водеше в средата на терена и никой от двата отбора не успя да стигне до чисто голово положение. Най-добрата ситуация за гол се откри пред Ясин Бензиа от гостите, който с глава не успя да уцели вратата.

Втората част започна със смяната на Бензиа, който бе заменен от Александър Лаказет. Две минути след подновяването на играта Дарио Цвитанич откри резултата след точно изпълнена дузпа.

Лион опита да упражни натиск и бързо да върне попадението, но вместо това Максим Гоналон си изкара два жълти картона само за 8 минути ( 65' и 73') и усложни положението на съотборниците си. Противно на очакванията да се затвори, Лион продължи да натиска и в 76-та минута Клемен Грение успя да изравни.

Със спечелената точка Ница остана на 6-та позиция с равен актив с 5-тия Лил - по 61 пункта. Лион също запази мястото си в класирането, но вече е само на 2 точки пред 4-тия Сент Етиен. При победа домакините щяха да изместят "зелените" и да имат реални шансове за Шампионска лига, но сега реалистичната цел остава четвъртото място и участие в Лига Европа.