С човек по-малко Депортиво измъкна точка на "Аноета"

Депортиво Ла Коруня измъкна 1:1 при гостуването си на Реал Сосиедад, въпреки че игра почти половин час с човек по-малко в мача от 19-ия кръг на испанското футболно първенство.

С равенството възпитаниците на Домингош Пасиенсия събраха 16 точки и останаха на предпоследното 19-о място в класирането, но вече са само на точка от спасителната зона.

Нападателят Луиш Мигел Пици изведе Депор напред в резултата в 28-ата минута с шестия си гол за сезона. Алекс Бергантиньос се възползва от грешка на Асиер Ияраменди през наказателното поле, изведе Пици в чиста позиция и португалецът хладнокръвно преодоля Клаудио Браво. В 35-ата минута домакините получиха отличен шанс да изравнят, но Иманол Агирече нацели гредата след удар с глава.

В последната минута на полувремето Карлос Вела все пак направи 1:1. Мексиканецът проби от ляво и с хубав удар прати топката в близкия ъгъл на Даниел Арансубия, за да реализира осмото си попадение в Примера дивисион в кампанията.

В 64-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Евалдо беше отстранен от игра. Бразилецът получи пресилен втори жълт и червен картон, след като игра неумилено с ръка при отскок за висока топка.

До края Реал Сосиедад имаше огромно териториално превъзходство, но така и не успя да стигне до обрата срещу добре защитаващия се тим на съперника. Домакините заемат деветото място в класирането с 26 точки.