С бомбен шут в края Бразилия повали Австрия

Бразилският национален отбор постигна шеста поредна победа под ръководството на селекционера Дунга в контролите след края на Световното първенство 2014. „Селесао“ се справи със съпротивата на домакина Австрия и спечели приятелския мач в столицата Виена с 2:1, благодарение на страхотен гол на дебютант в последните минути.

Резултатът бе открит в 64-ата минута от защитника на френския шампион Пари Сен Жермен Давид Луис. Оскар центрира от корнер и бранителят с глава забоде топката в тревата, след което тя отскочи коварно към горния ляв ъгъл и стана неспасяема за препарирания вратар Алмер. Австрийски играч бе застанал на гредата и опита да изчисти кълбото от голлинията, но единствено успя да го докосне и да му помогне да се оплете в мрежата на домакините – 0:1.

4124948

В 75-ата минута обаче Оскар демонстрира слаба концентрация в стремежа си да помогне на съотборниците си в ариегарда. Плеймейкърът на Челси направи закъснял шпагат и спъна влезлия като резерва Андреас Вайман, който се строполи на тревата и съдията отсъди дузпа за Австрия.

Защитникът на Динамо (Киев) Александър Драгович хладнокръвно преодоля вратаря на Валенсия Диего Алвес, който иначе е сред най-добрите стражи в топ първенствата на Европа, що се отнася до спасяване на 11-метрови наказателни удари.

4124947

Атакуващият халф на германския Хофенхайм Роберто Фирмино оправда доверието на селекционера Дунга и реализира победния гол за 1:2 в 83-ата минута. С великолепен шут от около 25 метра той по ефектен начин осигури успех на „селесао“ и се отблагодари за първата повиквателна за националния отбор – Фирмино дебютира в предишната контрола срещу Турция, а вече има и попадения със „златистата“ фланелка.

Така след 1:0 над Колумбия и Еквадор, 2:0 над Аржентина и 4:0 над Япония и Турция, „селесао“ продължи победния си ход в приятелските срещи под ръководството на Дунга. Загубата, макар и в неофициален двубой, бе първа за австрийците от 11-ти октомври 2013-та година насам, като те се представят отлично в квалификациите за Евро 2016 и имат 10 точки от 4 мача.

4124949

Суперзвездата на домакините Давид Алаба, логично, не взе участие в мача, след като продължава възстановяването си от контузия, докато Бразилия излезе във формация 4-3-3 и отново вече бившият капитан Тиаго Силва не бе сред титулярите.

Оскар, Неймар и бомбардировача на Шахтьор (Донецк) Луис Адриано водеха авангарда, а зад тях действаха Луис Густаво, Фернандиньо и Уилиан. В защита Дунга отново заложи на Данило по дясното крило, Миранда и Давид Луис в средата и Филипе Луис отляво пред вратаря Диего Алвес.