Рууни с 200 гола на клубно равнище

Звездата на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни може да се похвали с ново лично постижение, след като в мача със Стоук Сити в събота (4:2 на „Олд Трафорд") записа своя гол №200 на равнище клубен футбол.

26-годишният нападател си отбеляза автогол, за да открие резултата в срещата в полза на „грънчарите", но след това изравни, а в 65-ата минута фиксира крайното 4:2 със своя юбилеен гол.

Капитанът на английския национален отбор дебютира във Висшата лига едва на 16 години, а първото си попадение отбеляза срещу Арсенал с екипа на Евертън при победата с 2:1 на „карамелите". Миналата седмица се навършиха 10 години от дебютното му попадение.

В 77 двубоя за мърсисайдци Рууни наниза 17 попадение, което пък предизвика интерес от страна на Сър Алекс Фъргюсън, който през лятото на 2004-а година извади 30 милиона евро за правата на талантливия нападател.

Още в дебютната си среща в Шампионската лига той наниза хеттрик срещу Фенербахче и оттогава е важна част в селекцията на Сър Алекс, както и любимец на феновете на „червените дяволи".

От 2004-а година насам Рууни спечели с Юнайтед 4 титли в Англия и една титла в Шампионската лига. Той има и два трофея от турнира за Купата на Лигата, а е и световен клубен шампион. Единственият трофей, който засега му обягва, е този за ФА къп.

Рууни обаче не е единственият футболист, който отбеляза своя гол №200 на клубно равнище. Това стори и нападателят на Тотнъм Джърмейн Дефоу с попадението си срещу Челси при загубата на Тотнъм с 2:4 от Челси на "Уайт Харт Лейн".