Рууни и компания започнаха подготовка

снимка: Guliver/Getty Images

Футболистите на Манчестър Юнайтед, които получиха по-дълга почивка заради ангажиментите си със своите национални отбори на Евро 2012 започнаха подготовка.

Уейн Рууни, Дани Уелбек, Ашли Йънг, Фил Джоунс, Нани и Патрис Евра днес подновиха тренировки на базата на Манчестър Юнайтед.

"Футболистите, които започват подготовка в четвъртък, ще участват в приятелските мачове в Норвегия, Швеция и Хановер", заяви Фъргюсън.

В момента останалата част от тима на "червените дяволи", сред които и българският нападател Димитър Бербатов е на подготовка в Китай.

Вчера 19-кратните шампиони на Англия победиха с 1:0 Шанхай Шенхуа и спечели първи трофей за сезона. Бербатов обачеизгледа от пейката успеха на своите и не се появи за игра дори за минута. Победата за Юнайтед донесе Шинджи Кагава с гол в 68-та минута.

За китайския тим пък не играха двете големи звезди - Никола Анелка и Диде Дрогба.