Русия срещу Испания на финала на Световното по плажен футбол

снимка: sxc.hu

Защитаващият титлата си Русия победи домакина Таити с 5:3 и се класира за финала на Световното първенство по плажен футбол.

Възпитаниците на Михаил Лихачов вкараха три гола в последните три минути за мача, за да стигнат до успеха. С хеттрик се отличи Дмитрий Шишин, а Алексей Макаров добави две попадения.

За Таити, който поведе за първи път в мача при 3:2 в началото на третата част, се разписаха Патрик Тепа и Наей Бенет, а Макаров си вкара автогол.

В другия полуфинал Испания победи четирикратния шампион Бразилия с 2:1 след продължение. Иберийците прекъснаха серията си от 22 поредни загуби от южноамериканския си съперник и за първи път в историята се ще играят за титлата.

Бруно Шавиер даде аванс на Бразилия в първата част, а във втората третина Хуанма изравни. "Селесао" удари две греди в третата част, но така и не успя да стигне до попадение.

В началото на продължението капитанът на испанците Нико вкара щастливо попадение, след като негов изстрел тупна точно пред вратаря Леандро, топката отскочи странно от пясъка, удари се в напречната греда и падна на сантиметри зад голлинията.

В оставащите 2:32 минути до края иберийците удържаха и заслужиха място на финала.