Русия си върна първото място в групата

снимка: fivb.org

Олимпийският шампион Русия си върна първото място в група С на световното първенство по волейбол след победа с 3:1 (21:25,25:20,25:14,25:17) срещу Мексико в третия кръг на груповата фаза.

Руснаците продължават с пълен актив от 9 точки и изместиха тима на България, който остава втори в групата със 7 точки.

Русия срещна сериозна съпротива от Мексико в първия мач в историята между тези два отбора. Мексиканците дори успяха да измъкнат първия гейм с 25:21, но след това Сборная взе контрола върху мача и спечели на 20, 14 и 17. Сергей Савин бе най-резултатен 18 точки за Русия.

В другия мач от групата Канада се наложи с лекота над Египет с 3:0 (25:14, 25:19, 25:22). Египет губи седми пореден мач на световни първенства, а поражението намали драстично шансовете на отбора за следващата фаза. Днес от 14.00 часа България излиза именно срещу тима на Египет в четвъртия кръг на групите.

Защитаващият титлата си отбор на Бразилия продължава без загубен гейм след третите мачове в групите след успех над Финландия с 3:0 (27:25,25:21,26:24). Другият отбор с пълен актив без загубен гейм е домакинът Полша.

Рикардо Лукарели се отличи за Селесао с 19 точки, а Сантос Соуза добави 18.

Куба постигна първа победа в група "Б" след успех над Република Корея с 3:1. Това е 41-а победа за Куба в 42 мача срещу корейците на големи първенства. За успеха най-резултатен беше Османи Уриарте със 17 точки.