Русия шампион в Суперлигата за 3-ти пореден път

Русия спечели отборната европейска титла по лека атлетика в Суперлигата за трета поредна година, след като взе максимум точки в последните три дисциплини.

Sporta.bg припомня, че българският национален отбор по лека атлетика отпадна от 1-ва лига на Европейското отборно първенство в Дъблин, след като събра 3 точки по-малко от Естония.

Руснаците финишираха двудневното отборно състезание в Гейтсхед с 354,5 точки, пред Германия с 347,5 и домакините от Великобритания с 338 точки.

След 37 от 40 състезания Германия водеше в класирането, но само с 3 точки пред руския отбор.

Дмитрий Тарабин направи лично постижение на копие и с резултат от 85,99 метра донесе успех на своя тим.

Второто място в щафетата 4 по 400 метра при мъжете след домакина Великобритания се оказа достатъчно, след като германците останаха чак на 4-о място.

Мария Кучина узакони успеха на своята страна, след като спечели първото място на висок скок, но в зала, след като това състезание беше преместено заради дъжда.

Кучина завърши на 1-о място със 198 сантиметра, лично постижение.

Последните три отбора в крайното класиране- Беларус, Гърция и Норвегия, изпадат в Първа лига.

Техните места догодина ще бъдат заети от Чехия, Швеция и Холандия, уточнява БТА.